City break - zrób sobie wolne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rosnące tempo życia wymusza na nas robienie wszystkiego w jak najkrótszym czasie. To przeskakiwanie z tematu na temat, z czynności na czynność, powoli staje się sposobem na życie. Nic więc dziwnego, że rynek turystyczny również wpasował się w ten schemat oferując nową formę podróżowania – city break.

 

Przyjęło się, że na zwiedzenie jednego miasta potrzebny jest przynajmniej tydzień. City break zdaje się zadawać kłam temu twierdzeniu. Okazuje się, że wystarczy weekend na dogłębne poznanie nieznanej dotąd metropolii, warunkiem jest dokładne wcześniejsze zaplanowanie pobytu. W tym celu można przewertować internet, z pewnością ktoś już opisał przykładowy sposób ekspresowego zwiedzania Rzymu, Wiednia czy Berlina.

Weekendowe wypady do atrakcyjnych miast Europy to obecnie bardzo modna i coraz bardzie popularna forma na atrakcyjne spędzenie końcówki tygodnia. Po męczącym tygodniu dobrze jest znaleźć alternatywę na oderwanie się od codzienności, nie patrzeć na mieszkanie wymagające odkurzenia, wyprzeć ze świadomości pranie, które wciąż nie może doczekać się żelazka, czy okna, które błagają o mycie. Prawdę mówi stare porzekadło, że aby dobrze wypocząć trzeba wyjechać z domu choćby na dwa dni.

Podróżowanie po Europie przestało być drogie, a to za sprawą tanich linii lotniczych, dzięki którym koszt przemieszczenia się z miasta do miasta przestał być przeszkodą w odbyciu krótkiej wyprawy. Tanie latanie to oferta obok której nie można przejść obojętnie. Na stronie sky4fly.net można zarezerwować bilety na dowolne połączenie między dwoma lotniskami praktycznie na całym świecie. Oczywiście ze względu na to, że weekend w praktyce trwa dwa dni, nikt nie będzie porywał się na podróż do Sydney, musi wystarczyć Europa.

A i tu jest co zwiedzać. Paryski Luwr, wenecki Plac świętego Marka, rzymskie Koloseum, praski Most Karola, madrycki Pałac Królewski, londyńskie Muzeum Figur Woskowych to tylko niektóre z atrakcji czekających na turystów. Europa jest pełna ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc, nie o wszystkich można dowiedzieć się z przewodników, niektóre odkrywa się dopiero będąc na miejscu. Ciche, mało uczęszczane uliczki, kameralne kafejki, urokliwe parki, intrygujące budowle, tanie i smaczne jadłodajnie – wszystko to można znaleźć w każdej europejskiej metropolii, wystarczy być otwartym na to co nowe i ośmielić się zejść z utartych szlaków.

Dwa dni w podróży to dwie noce, które również trzeba z góry zaplanować. Nawet jeśli w planach jest skosztowanie lokalnego nocnego życia, to nie ma się co oszukiwać, mało kto jest w stanie nie spać prawie trzy doby. Noclegi, podobnie jak bilety lotnicze, można, a nawet trzeba, zarezerwować wcześniej. Najlepiej zrobić to korzystając z portalu booking.com. Do wyboru są zarówno ekskluzywne, drogie hotele jak i tanie pensjonaty na obrzeżach miast – każdemu według potrzeb i możliwości.

City break – chociaż stosunkowo nowe – szybko zdobywa sobie zwolenników i wielbicieli. Jest idealnym sposobem na zwiedzenie Europy bez ponoszenia wysokich kosztów, daje możliwość poznania nowych miejsc, obyczajów, smaków, a także – a może przede wszystkim – ludzi. W dobie internetu podtrzymanie przypadkowo nawiązanej znajomości nie jest problemem, warto podróżować.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany sobota, 27 luty 2016 21:09