Filtrowanie wody, czy jest potrzebne? Filtrowanie wody, czy jest potrzebne?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Teoretycznie woda, w którą zaopatrują nas miejskie wodociągi, nie wymaga filtrowania. Niestety teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Oczywiście woda płynąca z naszych kranów jest bezpieczna. Spełnia ona szereg bardzo surowych norm, określają je rozporządzenia przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia. Czy potrzebne jest filtrowanie wody? Jak bardzo jest ono skuteczne? Być może istnieją inne, lepsze rozwiązania.

Co płynie w naszych kranach?

O wodzie z kranu panuje obiegowa opinia, że jest ona dobra. Tak, jeżeli mamy na myśli to, że jest ona bezpieczna. Rozumiemy przez to fakt, że aby ją pić nie musimy jej dodatkowo uzdatniać.  Proces ten odbywa się, zanim woda dotrze do naszych mieszkań. Działanie to podyktowane jest koniecznością usunięcia zanieczyszczeń mechanicznych znajdujących się w wodzie.

Powstają one w wyniku osadzania się piasku, mułu lub rdzy w sieci wodociągowej. Rodzaj osadów przekłada się bezpośrednio na odczyn wody oraz to, czy jest ona mętna. Trzeba przyznać, nie brzmi to wyjątkowo zachęcająco, nieprawdaż?

To, jakie są parametry wody, która jest uzdatniana, w dużej mierze zależy od tego, jaki jest poziom wód gruntowych w miejscu jej ujęcia. W kontekście wielu przyczyn wpływających, na jakość wody, która jest pobierana, trudno jest wybrać jedyną, właściwą metodę jej uzdatniania. Powoduje to, iż zawsze ten proces rozpatrywany jest indywidualnie. Oby obraz był pełny, musimy również zwrócić uwagę na stan instalacji wodnej znajdującej się w budynkach mieszkalnych. Często jest ona stara zaś jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Wyróżniamy dwie metody uzdatniania wody:

  • Metoda mechaniczna;
  • Metoda chemiczna.

Powyższe kwestie mogą skutkować tym, że nasza kranówka specyficznie pachnie, niedobrze smakuje lub posiada dziwną barwę. W ogólnej opinii szczególnie nieprzyjemny jest zapach chloru. To coś, co szczególnie przeszkadza podczas spożywania wody. Jeżeli w naszym mieszkaniu ma miejsce taka sytuacja, wówczas najprawdopodobniej rozważymy filtrowanie wody, która płynie w naszym kranie.

Jak dalece skuteczne jest filtrowanie wody?

Czy jeżeli zastosujemy filtr do wody, możemy być pewni, że posiada ona walory, które chcieliśmy uzyskać, filtrując wodę? Z pewnością nie zawsze. Jest to spowodowane faktem, iż metody filtracji wody, które wybieramy, nie zawsze są optymalne. Należy stwierdzić, iż niewiele osób poddaje wodę analizie tak, aby wybrać możliwie najlepszy sposób filtrowania wody. Często decyzja zapada w efekcie rozmów z rodziną lub znajomymi. Oczywiście nie daje nam to gwarancji, co do skuteczności wybranej metody filtrowania wody. Dodatkowo cały czas musimy mieć świadomość, iż parametry wody, która jest pozyskiwana, mogą się zmieniać. Przekłada się to bezpośrednio na metody jej uzdatniania, a więc i sposób filtracji powinien się zmieniać. Czy ma to miejsce?

Czy filtrowanie wody to zawsze najlepsze rozwiązanie?

Być może warto zastanowić się na alternatywnym rozwiązaniem. Takim z pewnością jest dystrybutor do wody.

To doskonały, praktyczny sposób, aby posiadać w domu lub miejscu pracy zdrową i smaczną wodę źródlaną. W ten sposób relatywnie tanio i ekologicznie zadbamy o posiadanie stałego dostępu do wysokiej jakości wody źródlanej. Wydatnie pomoże nam to zadbać o właściwy poziom nawodnienia naszego organizmu. Jakże istotny dla naszego zdrowia oraz ogólnego samopoczucia.

Woda z dystrybutora do wody źródlanej jest bardzo dobrą bazą smacznego, domowego posiłku. Wiele osób nie wyobraża sobie również świetnej kawy lub ulubionej herbaty, jeżeli nie będzie ona zaparzona przy wykorzystaniu wody źródlanej.

Woda dostarczana jest w ekonomicznych opakowaniach zbiorczych, nie korzystamy więc z plastikowych butelek. Tym samym chronimy więc nasze środowisko naturalne.

Wygodny dla konsumenta sposób dostaw sprawia, że nie musimy zaprzątać myśli kwestią zamówienia wody. Otrzymamy ją zawsze w ustalonym wcześniej terminie. Bez wychodzenia z domu i dźwigania ciężkich zgrzewek z wodą butelkowaną. Estetycznie zaprojektowane dystrybutory do wody, bez problemu wkomponujemy do naszej kuchni lub biura.

Kropla podsumowania

Woda, którą otrzymujemy z naszych wodociągów, jest bezpieczna dla naszego zdrowia, jednak często odbiega od naszych oczekiwań. Można ją bezpośrednio pić bez konieczności dodatkowego uzdatniania. Niestety jej smak lub zapach może pozostawiać wiele do życzenia. Filtrowanie wody nie zawsze jest skuteczną metodą, aby rozwiązać ten problem. Woda w butelkach jest dość droga, a jej zakup nierzadko może być kłopotliwy.

Warto zatem rozważyć zaopatrzenie się w dystrybutor do wody źródlanej. To świetny, ekonomiczny i nad wyraz wygodny sposób na zapewnienie sobie i najbliższym wysokiej jakości wody źródlanej. Doskonałej do picia lub będącej podstawą pysznych domowych dań lub naparów.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339