Tusk: do 2015 roku - rozwiązanie problemu "śmieciówek"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Premier Donald Tusk zapowiedział na sobotniej Radzie Krajowej PO, że do roku 2015 "wspólnie z Polakami, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co dalej z nieszczęsnymi śmieciówkami", czyli tzw. umowami śmieciowymi.

Zapowiedział, że jeszcze w 2014 roku będzie proponował rozwiązania, które dotyczą "powolnego eliminowania śmieciówek, żeby to zbyt mocno nie uderzyło w rynek pracy". 

"Dylemat jest prosty, chociaż okrutny - czy mamy podjąć wspólną decyzję o rozpoczęciu procesu oskładkowania i opodatkowania tych źródeł dochodu, które dziś nie są oskładkowane, żeby zbudować system, możliwie szczelny, bezpieczny dla przyszłych emerytów i sprawiedliwy, ale ze świadomością, że oznacza to opodatkowanie tych, którzy dzisiaj płacą niższe podatki" - zaznaczył. 

"Likwidacja śmieciówek, to jest zwiększenie opodatkowania, lub oskładkowania wobec tych, którzy dziś tego nie płacą. Koniec kropka" - wskazał premier.

(AS)

wp.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339