Rusza karta dla rodzin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W styczniu wchodzi ogólnopolska Karta dużej rodziny - ujawnia "Rzeczpospolita".

To, co obiecał rząd i prezydent Bronisław Komorowski, właśnie się materializuje. Resort pracy ma już gotowy projekt aktów prawnych przesądzających o rozpoczęciu wydawania kart dla dużych rodzin w prawie 2,5 tys. gminach - ustaliła "Rzeczpospolita". 

Karty będą przysługiwać rodzicom wychowującym co najmniej troje dzieci. W czwartek odbędzie się w resorcie pracy ostatnie robocze spotkanie w tej sprawie. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", ma w nim wziąć udział wicepremier Elżbieta Bieńkowska, która angażuje się w ten projekt. Później uchwałę i rozporządzenie przyjmie rząd.

Jak wynika z projektów, do których dotarła gazeta, gabinet zamierza wprowadzić m.in. zniżki na PKP, bezpłatne wejścia do parków narodowych i rezerwatów przyrody, 50 proc. zniżki do Centralnych Ośrodków Sportu m.in. na imprezy widowiskowo-sportowe i zajęcia.

Prawdziwym przełomem i ulgą dla rodzin może jednak okazać się wejście do programu biznesu. "Firmy zidentyfikują klientów z dużych rodzin. To zachęci je, by udzielać zniżek" - mówi Łukasz Hardt, ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego.

MA 

wp.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339