Wydrukuj tę stronę

Wskutek tego zakazu pracę może stracić 50 tys. osób!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do Sejmu wpłynął projekt obywatelski dotyczący zakazu pracy w niedzielę. Komentarz Jeremiego Mordasewicza, doradcy Zarządu Konfederacji Lewiatan:

"Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu zakazu pracy (przede wszystkim handlu) w niedziele ze względu na skutki ekonomiczne. Spowoduje on, że centra handlowo-usługowe będą pracowały o 50 dni w roku mniej. Ograniczenie zatrudnienia dotknie nie tylko osoby pracujące w sklepach, ale również w kinach, restauracjach, czy w ochronie mienia i przy sprzątaniu, ponieważ nie będzie się opłacało otwierać kin czy restauracji.

Tylko część towarów zostanie sprzedana w pozostałe dni tygodnia. Osoby intensywnie pracujące i zamożne bardzo często robią zakupy właśnie w niedziele. W wielu sklepach usytuowanych w galeriach handlowych sprzedaż w niedziele jest wyższa niż w dni powszednie. Zmniejszy się więc zatrudnienie również w firmach produkcyjnych.

Ogółem pracę może stracić ponad 50 tys. osób, na co przy bezrobociu przekraczającym 2 mln, nie można pozwolić.

A ponadto, skoro kapitał wydany na budowę i wyposażenie galerii musi się zwrócić, wzrosną czynsze w tych obiektach, co przełoży się z kolei na wyższe ceny sprzedawanych towarów i usług. Stracą na tym konsumenci."

AK.WP.PL  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339