Zima plus alkohol równa się kłopoty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W weekend policjanci zatrzymali kilkunastu nietrzeźwych kierowców. Wsiadanie za kierownicę po alkoholu, posiadanie zakazu prowadzenia pojazdu, a w końcu trudne zimowe drogowe warunki w sumie były przyczyną wielu kłopotów. Oprócz zarzutów za jazdę po alkoholu, sprawcy wzbogacali się o kolejne dotyczące niedostosowania się do wyroku sądu, ucieczki z miejsca kolizji, czy kontroli drogowej.

Aktywny zakaz sądowy do 2015 roku na prowadzenie pojazdów. Taki komunikat ukazał się w policyjnych bazach, gdy funkcjonariusze sprawdzili dane osobowe 23-letniego Tomasza J. Mężczyzna prowadził auto będąc w stanie nietrzeźwości.

W nocy z piątku na sobotę olsztyńscy wywiadowcy patrolując ulice miasta zauważyli kierującego oplem. Funkcjonariusze podjechali do niego. Na widok policjantów dwóch siedzących w aucie mężczyzn zaczęło się nerwowo zachowywać. Wywiadowcy postanowili skontrolować kierowcę. Jak się okazało, 23-letni Tomasz J. znajdował się pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wykazał ponad 1 promil alkoholu.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mieszkaniec gminy Kętrzyn ma aktywny zakaz sądowy na prowadzenie pojazdów do 2015 roku. Tomasz J. miał przy sobie prawo jazdy jedynie na prowadzenie ciągnika rolniczego. I te uprawnienia zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj około godziny 6:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy Policji został poinformowany że na trasie Gołdap-Niedrzwica w przydrożnym rowie leży uszkodzone renault. Na miejscu gołdapscy dzielnicowi nikogo nie zastali. Ustalili właściciela porzuconego auta, którym okazał się być 21-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Policjanci pojechali do niego, aby wyjaśnić sprawę. Damian S. był pijany. Miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Okazało się również, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 21-latek w rozmowie z policjantami przyznał się, że dzisiejszej nocy będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem i uderzył w przydrożne drzewo. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339