Firmy będą więcej płacić pracownikom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pracodawcy nareszcie zaczynają myśleć o podwyżkach. Lepiej opłacani będą jednak głównie ci specjaliści, o których firmy najbardziej rywalizują - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy w gazecie, firma Adecco Poland pod koniec ubiegłego roku przeanalizowała płace, na podstawie danych o ponad 24 tysiącach rekrutacji. Na żadnym stanowisku nie zarejestrowano spadków wynagrodzeń. Wśród białych kołnierzyków zaobserwowano znaczny wzrost płac w stosunku do średniej dynamiki w całej gospodarce, która wynosiła 2,9 procent. Na 2014 rok Narodowy Bank Polski i Ministerstwo Finansów prognozują wzrost zarobków na poziomie odpowiednie 3,9 procent i 3,4 procent.

Anna Wicha, szefowa Adecco Polska, spodziewa się, że w tym roku podwyżki dostaną ci pracownicy, których pensje nie wzrosły od początku kryzysu. Jednak zastrzega, że wiele firm, zamiast dawać podwyżki wszystkim, decyduje się na docenienie tych, których odejście byłoby dużą stratą.  

wp.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339