Jak nie marnować czasu i pieniędzy na korki i dojazdy do pracy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy zastanawiałeś się ile czasu zajmuje Ci dojazd do pracy? Każdy z nas wie, że czas to pieniądz. Dlatego warto zastanowić się, ile czasu oraz pieniędzy tracimy codziennie na dotarcie do pracy. A może warto zainwestować te pieniądze we własne „M” bliżej centrum?

Artykuł sponsorowany:

W 2014 roku czeka nas ok. 250 dni roboczych. Po uwzględnieniu urlopu wypoczynkowego maksymalnie 26 dni, można więc założyć, iż jeśli dopisze nam zdrowie to w pracy pojawimy się 224 razy. Zapewne wielu z nas zastanawiało się i próbowało liczyć z jakimi kosztami i stratami czasowymi związany jest codzienny dojazd do pracy. My spróbowaliśmy to przeanalizować.

Według badań przeprowadzonych w 2010 roku przez Główny Urząd Statystyczny* najpopularniejszym środkiem transportu do pracy był i nadal jest samochód. Prawie połowa z nas (46%) jadąc do pracy pokonywała odległość do 20 kilometrów w jedną stronę. Natomiast ponad 1/3 osób jeździła do pracy po za granice swojej gminy (np. trasa Bartoszyce-Olsztyn), przez co ich trasa wydłużała się nawet aż do 140 kilometrów w obie strony. Nie zapominajmy, że tą trasę każdego roku pokonujemy 224 razy, co daje nam prawie 31 tyś. kilometrów rocznie, a o czasie spędzonym w samochodzie i korkach już lepiej nie wspominać.

Biorąc pod uwagę tylko dystans jaki codziennie pokonujemy do pracy przy obecnych cenach paliwa roczny koszt dojazdów do pracy wynosi prawie 15 tyś. zł, a nawet więcej jeśli weźmiemy pod uwagę podwożenie swojej pociechy do szkoły. W większości przypadków należało by podwoić tą kwotę, bo standardem stały się dwa samochody w rodzinie. Jeśli uwzględnimy dojazd do pracy przez 10 lat daje nam to znaczną sumę ok. 145 tyś. zł. Mniej wygodną ale za to tańsza opcją na dojazdy na tak dużych odległościach jest komunikacja miejska oraz przewoźnik prywatny. Ta mniej komfortowa wersja dojazdu pozwoli nam zaoszczędzić ok. 10 tyś. zł w ciągu roku w porównaniu do wydatków na samochód. 

Pojawia się zatem pytanie - czy warto marnować tyle pieniędzy i czasu na dojazdy do pracy – oczywiście, że nie.

Alternatywą jest zamieszkanie blisko miejsca pracy lub sprawnej komunikacji. Dobrym przykładem świetnie położonej inwestycji jest powstająca w pobliżu przyszłej pętli linii tramwajowej inwestycja „Tęczowy Las”. To projekt idealnie pasujący do wymagań każdego klienta poszukującego wytchnienia od codziennej rutyny dojazdów. Świetnie zaprojektowane mieszkania o wysokim standardzie idą w parze z atrakcyjną ceną. Gotowe mieszkanie 2-pokojowe są tu dostępne już od 196000 zł. Osiedle stanowi enklawę spokoju, z dala od miejskiego zgiełku, a mimo wszystko blisko tętniącego życiem centrum Olsztyna – tylko 10 min do centrum. Osoby prowadzące aktywny tryb życia znajdą tu atrakcyjne miejsca do spacerów, joggingu czy jazdy na rowerze ponieważ osiedle położone jest na skraju lasów gminy Bartąg. Również zlokalizowane w pobliżu osiedla szkoły oraz nowopowstający, jeden z większych w Olsztynie, osiedlowy plac zabaw ze strefą fitness pozwalają na bezpieczną i pozbawioną stresów dojazdu edukacje i zabawę dzieci. W okolicy znajdują się liczne punkty usługowo-handlowe, a na większe zakupy w niedalekiej przyszłości będzie można się wybrać samochodem lub tramwajem do budującej się Galerii Warmińskiej (około 3 km). 

Może nie warto zwlekać? Tym bardziej, że do końca lutego Polnord SA, inwestor budujący osiedle Tęczowy Las gwarantuje promocyjne ceny na gotowe mieszkania. Warto sprawdzić i przekonać się osobiście podczas wizyty w biurze sprzedaży znajdującym się bezpośrednio przy inwestycji „Tęczowy Las”.


Biuro Sprzedaży

Tęczowy Las
ul. Tęczowy Las 2A lok. 37
10-687 Olsztyn

tel. 89 555 22 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/olsztyn

* GUS, 2010 rok, „Dojazd do pracy w 2010 roku na podstawie BAEL”
 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany niedziela, 23 luty 2014 22:23