Turystyka krajowa i zagraniczna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mówi się: cudze chwalicie, swego nie znacie i niewątpliwie to powiedzenie jak najbardziej można odnieść do polskich turystów. Niestety jest wiele osób, które były już w Egipcie czy Tunezji, ale nie widziały cudów rodzimych Mazur. Tymczasem takie miejscowości jak Mikołajki mają bardzo wiele do zaoferowania turystom. Niezależnie jednak czy wybieramy turystykę zagraniczną czy rodzimą, powinniśmy zawsze pamiętać o zachowaniu maksimum bezpieczeństwa na takich wyjazdach.

Turystyka wewnątrz kraju

Polska jest krajem pełnym zieleni i ważnych zabytków, które pomimo upływającego czasu są zachowane w doskonałym stanie. Ma też wiele terenów rekreacyjnych, gdzie możemy wypoczywać w ciszy i spokoju. Turystyka krajowa ma tę zaletę, że nie musimy znać języka obcego, aby porozumiewać się z innymi, nie potrzebujemy też wykupować specjalnych ubezpieczeń turystycznych, aby na przykład zapewnić sobie leczenie w czasie urlopu. Na podstawie ubezpieczenia zdrowotnego z ZUS możemy w nagłych sytuacjach korzystać z usług wszelkiego rodzaju placówek medycznych w całym kraju, zwłaszcza szpitali i punktów medycznych. Wyjeżdżając więc na przykład do Mikołajek, mamy pewność, że spędzimy miło i bezstresowo czas na łonie natury.

Jeśli jednak interesuje nas poznawanie świata bardziej aktywnie i w szerszym zakresie, nie tylko w granicach naszego państwa, lepiej zadbać już o bezpieczeństwo swoje i najbliższych nam osób poprzez wykupienie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie turystyczne wykupione w Signal Iduna pozwoli nam cieszyć się urlopem bez martwienia się stale o nasze bezpieczeństwo. O nie zadba już ubezpieczyciel.


Co daje ubezpieczenie turystyczne za granicą?

Podczas zagranicznych wyjazdów warto oczywiście znać język obcy, ponieważ dzięki temu można zawsze załatwić wiele spraw, również w sytuacjach awaryjnych, np. konieczności wizyty na pogotowiu. Ubezpieczenie turystyczne natomiast pozwala na uzyskanie kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej oraz na otrzymanie w razie potrzeby pomocy i usług assistance, gdziekolwiek się znajdujemy. W praktyce ubezpieczyciel załatwia wszelkie sprawy formalne w naszym imieniu, a my nie musimy znać nawet słowa w języku obcym.

Ubezpieczenie turystyczne przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę i to bez względu na cel wyjazdu – turystyczny czy biznesowy. W zależności od typu polisy ubezpieczenia turystycznego może ona zakładać inny zakres ubezpieczenia. Może ono obejmować ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, ubezpieczenie assistance, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków), pomoc i ochronę prawną. W wielu firmach ubezpieczeniowych do standardowej polisy można wykupić ubezpieczenia dodatkowe, chociażby bagażu podróżnego czy też odpowiedzialności cywilnej i rezygnacji z imprezy turystycznej.

Ubezpieczenie turystyczne daje komfort podróżowania na całym świecie, ale nie zapominajmy o tym, że i w Polsce można zobaczyć wiele ciekawych miejsc na własne oczy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany sobota, 08 marzec 2014 11:54