Dzień Otwarty w dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych 21 maja we wszystkich swoich placówkach w całym kraju organizuje „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”. Zapraszamy osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny, znajomych i pracodawców do odwiedzenia nas w tym dniu.

Celem organizacji „Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest umożliwienie uzyskania kompleksowych informacji dotyczących ubezpieczeń społecznych, aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Dla wszystkich uczestników Dnia Otwartego przygotowano „Informator dla Osób Niepełnosprawnych” z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie przez specjalistów ZUS i PFRON.

W Oddziale ZUS w Olsztynie zorganizowane zostało forum ekspertów nie tylko z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale również z PFRON, MOPS, Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego i Powiatowego Urzędu Pracy.

Zapraszamy również do odwiedzenia w tym dniu Inspektoratów w: Bartoszycach, Działdowie, Ełku, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku i Szczytnie oraz Biur Terenowych w: Gołdapi, Mrągowie, Nidzicy, Piszu i Węgorzewie. Przy specjalnie wyznaczonych stanowiskach będą dyżurowali specjaliści ZUS, którzy odpowiedzą na pytania oraz pomogą wyjaśnić wątpliwości.

Każdy, kto odwiedzi Oddział ZUS w Olsztynie lub podległe mu placówki terenowe będzie mógł na miejscu założyć i potwierdzić profil do swojego konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). To nowoczesny portal, który bez wychodzenia z domu, umożliwia wgląd w informacje zapisane na osobistym koncie w ZUS. PUE pozwala, m.in. zobaczyć czy jesteśmy zgłoszeni do ubezpieczeń, czy pracodawca opłaca za nas składki, wysłać interesujące nas wnioski i śledzić stan ich realizacji, sprawdzić czy ZUS w terminie przekazuje składki do OFE oraz zarezerwować wizytę w placówce ZUS - w dogodnym dla nas terminie.

Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Olsztynie w budynku przy Pl. Konsulatu Polskiego 4 (sala konferencyjna) oraz w Inspektoratach i Biurach Terenowych na Salach Obsługi Klientów, w godz. od 900 do 1400.
 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339