Szykował się do wyjazdu za granicę, a trafił za kraty. Podejrzani o serię kradzieży usłyszeli zarzuty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bartoszyccy policjanci ustalili, że poszukiwany do odbycia kary więzienia 39–latek ukrywa się w remontowanym domu i planuje uciec za zagranicę. Wcześnie rano do drzwi domu zapukali kryminalni i plan mężczyzny legł w gruzach. Został zatrzymany. Jednak konieczność odbycia zasądzonej kary, to niejedyny kłopot w jakim się znalazł. Mężczyzna i zatrzymany tego samego dnia jego 36-letni kolega usłyszeli zarzuty dokonania kilku kradzieży z włamaniem. 39-latek ponadto usłyszał zarzut rozboju.

Obaj zostali aresztowani przez sąd. W miniony poniedziałek (18.03.2019) wcześnie rano bartoszyccy kryminalni zatrzymali poszukiwanego, który od miesiąca ukrywał się przed policją. Mężczyzna mieszkał w gminie Sępopol w remontowanym przez siebie domu należącym do jego kolegi. Z informacji policjantów wynikało, że 30-latek w najbliższym czasie planował uciec za granicę. A miał przed czym. Czekała na niego do odbycia kara 7 miesięcy pozbawienia wolności, którą otrzymał za kradzież pojazdu. Jednak to niewiele w stosunku do tego, co mu grozi za kolejne przestępstwa, o które jest podejrzany. Policjanci na podstawie dokonanych ustaleń podejrzewają 39–latka o to, że wspólnie z innymi osobami włamywał się do altanek na terenie ogródków działkowych, do niezamieszkanych domów, skąd kradł m.in. elektronarzędzia oraz do samochodu osobowego. 39–latkowi zarzuca się ponadto, że dopuścił się ciężkiego przestępstwa, jakim jest rozbój. Do powyższych spraw zatrzymany został w poniedziałek także jeden z kolegów 39–latka, 36–letni mieszkaniec Bartoszyc. Ten mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i zarzut włamania do samochodu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339