Pijani i nieodpowiedzialni – wykluczeni z ruchu drogowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomimo nieustannych apeli o rozsądek na drodze nie brakuje osób, które decydują się kierować z promilami w organizmie, czy pomimo wydanych zakazów. W miniony weekend policjanci zatrzymali pijanego: rowerzystę, motorowerzystę i kierującego osobówką oraz mężczyznę, który kierował autem pomimo cofniętych uprawnień. Ich sprawy znajdą finał w sądzie.

W piątek 19 lipca br., policjanci z Bisztynka, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Już w trakcie legitymowania 45 – letniego mieszkańca Bisztynka, wyczuli od niego charakterystyczny zapach. Mężczyzna miał 1,7 ‰ alkoholu w organizmie. Jego prawo jazdy, które miał w 5 kategoriach zostało zatrzymane, a skoda przekazane trzeźwemu koledze.

W sobotę, 20 lipca br., w Sępopolu policjanci z bartoszyckiej drogówki skontrolowali kierującego audi. Poproszony o okazanie prawa jazdy twierdził, że zostawił je w domu. Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie ujawniło niewygodą prawdę o 44 – latku, który ma decyzję starosty bartoszyckiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec gm. Korsze popełnił przestępstwo z art. 180a kk, za które grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W niedzielę 21 lipca br., w gminie Górowo Iławeckie miejscowi policjanci wykluczyli z ruchu drogowego pijanego rowerzystę i motorowerzystę. Około 18 – tej, zatrzymali do kontroli drogowej 37 – letniego rowerzystę, który jechał jedną z dróg powiatowych mając w organizmie ponad 1,7 ‰ alkoholu. Pół godziny później zauważyli motorowerzystę, którego technika jazdy zdradzała, że jest pijany. 41 – latek jadący całą szerokością drogi miał w organizmie prawie 3 ‰ alkoholu.

Kierujący skodą i motorowerem odpowiedzą za popełnione przestępstwo, za które kodeks karny przewiduję grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyźni muszą się też liczyć z zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi i świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Kierujący rowerem odpowie za wykroczenie, za które grozi kara grzywny i zakaz kierowania rowerami.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339