Bartoszyce: „Fałszywy wnuczek” ponownie próbuje wyłudzić pieniądze.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bartoszyccy policjanci dzisiaj odnotowali 7 zgłoszeń usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka”. Na szczęście żadna z osób, do której dzwonili się oszuści nie uwierzyła w przedstawioną im wersję wydarzeń i nie przekazały pieniędzy.

Policjanci przestrzegają przed fałszywymi członkami rodzin, którzy dzisiaj próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych na terenie Bartoszyc. Od rana funkcjonariusze odnotowali już 7 takich przypadków. Na szczęście dzięki czujności tych osób, były to nieudane próby oszustw.

Sposób działania sprawców w każdym przypadku był bardzo podobny. Mężczyzna lub kobieta dzwoniąc na numer telefonu stacjonarnego osób starszych podszywając się pod członka rodziny i przekazując informację o zdarzeniu losowym lub chęci rozkręcenia biznesu prosili o wsparcie finansowe. W niektórych przypadkach nawet komendant miał zaświadczyć o konieczności wpłacenia pieniędzy. Na szczęście żadna z osób nie dała się zwieść i nie przekazała pieniędzy oszustom.

Pamiętajmy, że w żadnym wypadku policjant nie może prosić o wsparcie finansowe z powodu zdarzenia, w którym uczestniczyli rzekomo wasi bliscy.
Sprawdźcie czy faktycznie członek rodziny miał wypadek lub inne zdarzenie i potrzebuje pomocy. Nie bójcie się powiedzieć rozmówcy, aby zadzwonił za chwilę, gdyż musicie potwierdzić informację którą wam przekazał.

Informujmy o tego rodzaju sytuacjach swoich bliskich zwłaszcza osoby starsze i przestrzegajmy, aby nie dały się zwieść i nie padły ofiarą oszustów.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339