Był pijany – stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poważne konsekwencje, przewidziane w kodeksie karnym dla pijanych za kierownicą, nie powstrzymały 22 – latka przed kierowaniem skodą na podwójnym gazie. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu, stracił prawo jazdy, które miał od niespełna 4 lat i odpowie przed sądem za przestępstwo.

W niedzielę, (10.03.19r.), po 7:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki na ul. Boh. Warszawy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego skodą. Siedzący za kierownicą 22 – letni mieszkaniec Bartoszyc był pijany, w jego organizmie był prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które miał od niespełna 4 lata. Młody mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat. Kolejną dolegliwością, z którą musi liczyć się 22 – latek jest świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tys. zł, na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339